Almanya'da
Çalışmak
İster Misiniz ??

Online Başvuru Biz Sizi Arayalım

Duyurular

Güncel duyuruları burdan takip edebilirsiniz.

Hakkımızda

Türkiye ve Almanya arasında imzalanan anlaşma gereği, Türkiye’den ALMANYA’YA NİTELİKLİ ARA ELEMAN İŞÇİ GÖNDERİMİ gerçekletirilecektir. Bu anlaşmanın Türkiye ayağını MAHALLİ İDARELER DERNEĞİ ve ÖZEL FEHMİ AKSOY AKADEMİ KURSU temsil etmektedir.
Özel Fehmi Aksoy Akademi Kursu

Fehmi Aksoy;
İlk, orta ve yükseköğretimini Diyarbakır’da başarıyla tamamlayan Fehmi Aksoy, Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünü birincilikle bitirmiştir. Ancak bununla yetinmeyerek Matematik ve Psikoloji gibi branşların yanı sıra, mevcut kariyerine bazı eğitim çalışmalarını katarak (NLP, Liderlik, Orta Kademe Yöneticiliği, Zaman Yönetimi, Toplam Kalite Yönetimi, İnsan İlişkileri ve Stres Yönetimi, Yönetim Danışmanlığı, Hızlı Okuma, Proje Yönetimi) kişisel gelişim alanında kendini geliştirmiş, bireysel başarıdan ziyade kitlesel başarıyı ön plana çıkaran ve bölgede devrim niteliğinde bir eğitim uygulaması başlatmıştır.

Fehmi Aksoy, 2002 yılında Doğu ve Güneydoğu’nun İLK KPSS kursunu Diyarbakır’da açmıştır ve günümüze kadar bir stad dolusu memur ataması gerçekleştirmistir. Fehmi Aksoy, Gelişim Psikolojisi, Öğrenme Psikolojisi, ÖYT, Program Geliştirme, Ölçme ve Değerlendirme, Matematik ve İstatistik gibi dersleri, 19 yıldır öğretmen ve memur adaylarına başarılı bir şekilde anlatmaktadır. Tüm bunların yanısıra Fehmi Aksoy, Türkiye’nin sayılı Uzman Eğitimcileri arasında saygıyla yer almaktadır.

Mahalli İdareler Derneği

Merkez teşkilatı Ankara da bulunan Mahalli İdareler Derneği’nin İstanbul ve çevre illeri yerel yönetimler ve belediyecilik konularında koordinasyonu sağlanması ve zaman zaman düzenlenen eğitim faaliyetlerinin organize edilmesi gibi işlerin yürütülmesini sağlamaktadır.

Mahalli İdareleri mevzuat yönünden desteklemek, karşılaştıkları sorunlara çözüm getirmek amacına yönelik olarak 1989 yılında kurulan Mahalli İdareler Derneği, Mahalli İdareler alanında bilhassa belediyeler açısından çok büyük bir boşluğu doldurdu.

Belediyelerle ilgili Kanun, Tüzük ve Yönetmelikleri bir araya toplayarak belediyelerin hizmetine sunmuştur. Örneğin Mahalli İdareler Derneği kurulmadan önceki tarihlerde belediyeleri ilgilendiren 52 adet yönetmelik ancak Resmi Gazete den temini mümkündü. Mahalli İdareler Derneği belediyelerle ilgili Kanun, Tüzük ve Yönetmelikleri iki kitapta toplamıştır.

Belediyelerle ilgili Kanun, Tüzük ve Yönetmelikleri uzmanlarına açıklamalı ve uygulamalı kitaplar haline getirerek belediyelerin hizmetine sundu.

95 adet yayına sahip olan mahalli idareler derneği mevzuat ve bilimsel içerikli kitaplarımızla Türkiye de 21 yılda 80 adet yayına sahip olan ilk ve tek dernek olma özelliğine kavuşmuştur.

Mahalli İdareler Derneği aylık olarak mevzuattaki en son değişiklikleri Mahalli İdareler Dergisinde yayınlayarak mevzuattaki en son değişiklikleri, yargı kararlarını aynı anda tüm belediyelere intikal ettirmektedir.

Belediye başkanlarına ve belediye birim müdürlükleri ve çalışanlarına yönelik her ay bir Eğitim Semineri yaparak büyük bir eğitim hizmetini de böylece yerine getirmektedir.

Güçlü yerel yönetimlerle kalkınma ve ileriye gitme hedeflerinin gerçekleşmesi ve Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için Mahalli İdareler Derneği olarak çalışmalarınız tüm hızıyla devam etmektedir.

Misyonumuz

Öğrencilerimizin kişisel potansiyelini ve yeteneklerini sonuna kadar geliştirmelerine olanak sağlayan bir eğitim-öğretim ortamı sunarak “dünya insanı” yetiştirmektir.

Vizyonumuz

ÖZEL FEHMİ AKSOY AKADEMİ KURSU eğitim ve öğretimi çağdaş bir altyapıyla evrensel standartlarda yürütmek ve ülkemizde örnek gösterilen kurumlar arasında yer almaktır. İnsanlara istihdam olanakları yaratacak projelere imza atarak, insanların “mutlu dünya vatandaşı” olmasını sağlamaktır.

İş Kolları

Almanya'da çalışmak üzere gönderilecek meslek grupları aşağıda gösterilmiştir.

Tesisatçı Sıhhi Isıtma

Binalarda; su tesisatının (temiz ve atık su), kömür veya güneş enerjisi ile çalışan ısıtma sistemlerinin kurulması, bakım ve onarım işlerini yapan kişidir.

Otomotiv Mekatronik Teknisyeni

Otomotiv elektromekanikeri, binek, hafif ve ağır hizmet tipi araçlardaki (iş makineleri hariç) tüm sistemlerin arıza teşhis, bakım, onarım ve ayar işlerini kendi başına ve belirli bir süre içerisinde yapma becerisine sahip nitelikli kişidir.

Elektronik Teknisyeni

Elektrik Mühendisinin denetim ve idaresi altında otomatik ve elektronik sistemlerin arızalarını gideren, periyodik bakım ve kontrol işlemlerini yapan kişidir.

Boru / Su Teknisyeni

Boru / Su Teknisyeni endüstriyel tesislerdeki boru ve su sistemlerinin ön hazırlık, montaj ve test işlemlerini gerekli iş güvenliği ve çevre emniyet tedbirlerini alarak yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

Depo Lojistik Uzmanı

Ambalajlanmış ürünlerin depolara sevkiyatını ve konteynırlara yüklenmesini sağlama bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

Kuaför

Kuaför; saç ve sakal kesimi, renklendirme, şekillendirme ve bakımına ilişkin işlemleri, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, estetik yorum katarak yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

Mekatronik Teknisyeni

Her türlü mekanik, elektrik, elektronik, kontrol sistemlerinin kurulması, onarım ve bakımı aşamalarında mekatronik mühendisi ve teknikeri gözetiminde çalışan kişidir.

Marangoz

Binaya ait ve diğer ağaç işleri için atölyede veya inşaat alanında tahtaları kesen, birleştiren, kuran ve tamir eden kişidir

Boyacı / İnşaat Boyacılığı

Boya öncesi hazırlık işlemlerini gerçekleştiren, yapının tüm elemanlarına ve yüzeylerine boya işlemini uygulayan, ahşap yüzeylere vernik yapan, boya/vernik sonrası işlemleri gerçekleştiren ve mesleki gelişime ilişkin faaliyetleri yürüten nitelikli kişidi

Metal İşçisi

İş sağlığı ve güvenliği ve çevresel önlemleri alarak, kalite sistemleri çerçevesinde mesleği ile ilgili iş organizasyonu yapan, sac kesme-dilimleme, giyotin makas, lazer kesim, plazma kesim, oksi-gaz ve profil kesim tezgahlarında, imalat resimlerine uygun şekilde kesme/dilimleme işlemlerini gerçekleştiren ve mesleki gelişimine ilişkin faaliyetleri yürüten nitelikli kişidir.

Duvarcı

Her türlü (tuğla, taş, briket, hazır blok vb.) yapı malzemesi ile ; duvar, şömine,baca vb. örme işleri ve bunlara ait hesap ve teknik çizimler yapan nitelikli kişidir.

Kasap

Kasap, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, et ve tavuk ürünlerini temin etme, ürünleri satışa hazırlama ve satışını gerçekleştirme bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

Bahçıvan (Çiftçi)

İşverenler adına bağ, bahçe, sera ve fidanlıklarda yoğun yetiştirme teknikleri kullanarak ağaç, sebze, fide, çiçek ve diğer bitkileri yetiştirme ile ilgili işleri sevk ve idare eden kişidir.

Acil Tıp Teknisyeni

Kaza, yangın gibi felaketler sonucunda yaralananlarla, kalp krizi, felç, solunum yetersizliği gibi nedenlerle hastalanan insanlara iyileştirici yönde ilk müdahaleyi yapan kişidir.

Ameliyathane Teknisyeni

Ameliyathanede bulunan alet ve cihazların bakım, temizlik ve muhafazasından sorumlu olan ve ameliyata giren ekipte yer alan kişidir.

Sağlık Teknikeri

Hasta ve hasta yakını haklarını göz önünde bulunduran, hastanın yaşam kalitesini yükselten, hastanın özelliklerini tanıyabilen, günlük bakımını yapabilen, fizyoterapi ve meşguliyet terapisi yapabilen, hasta odası düzenleyebilen, yatak içi ve dışı egzersizler yaptırabilen, hastayı rahatlatabilen, hastayı yataktan kaldırabilen, hastaya ilaç verebilen, özel hastalıklarda bakım yapabilen, ilk yardım uygulayabilen evde hasta bakımı yapabilen eğitimli sağlık elemanıdır.

Hasta Bakıcılığı

Yaşlı bireylerin yaşlanma ile ortaya çıkan fiziksel, ruhsal ve sosyal yetersizliklerinin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla tıbbi ve sosyal bakım hizmeti veren kişidir.

Aşçılık

Mutfak araç, gereç ve ekipmanlarını kullanarak, hijyen ve sağlık koşullarına uygun yiyecek üretimi yapma ve servise hazır hale getirme yeterliliklerine sahip nitelikli kişidir.

Şoförlük

İş sağlığı ve güvenliği, kalite yönetim sistemi ile çevre ve trafik kurallarına uygun olarak, ticari olarak tescil edilmiş kamyon ile yurt içi yük ve eşya taşımacılığı yapan nitelikli kişidir.

Dezenfeksiyon, Sterilizasyon, Ve Antisepsi Sağlık Teknikeri

Sağlık kuruluşunun çeşitli birimlerinde (ameliyathane, klinik, röntgen vb.) kullanılan alet ve malzemeleri sterilizasyon işlemine tabii tutarak tüm mikroorganizmaların yok edilip tekrar kullanılabilir hale getirilmesini sağlayan nitelikli kişidir.

Biz Sizi Arayalım

Her türlü sorunuz için telefon numaranızı bırakın biz sizi arayalım.

Biz Sizi Arayalım


Sıkça Sorulan Sorular

İstenilen belgeler;
• Öz Geçmiş
• Kimlik Fotokopisi
• 6 Adet Biometrik Fotoğraf
• Adli Sicil Kaydı
• Transcript
• Mezuniyet Belgesi

Başvurudan sonra adayın online, istenildiği takdirde ise yüzyüze, dil eğitimi başlıyor. İstenilen dil eğitiminin başarıyla tamamlanması ve konsolostuktaki mülakattan onay alınması halinde vize işlemleri başlayacaktır.

B1 dil şartı zorunluluğu vardır. Dil yeterliliğine sahip olmayanlar online ve yüzyüze dil eğitim alırlar.

Konsolosluktaki dil mülakatından başarıyla geçildiği taktirde 15 iş günü içerisinde vizeniz çıkar.

Tespit edilen eksikliklerin giderilmesi halinde 15 gün içerisinde tekrar mülakata girilebilecek.

İlk etepta ailenizi kendinizle götüremezsiniz. Gittikten sonra Aile Birliği’ne başvuru yapmak zorundasınız. Başvurunuza olumlu dönüş alabilmeniz için yanınıza gelecek aile üyelerinin A1 Almanca bilmesi şartı gerekmektedir.

İlk gidişlerin 2022 yılının Nisan ayında gerçekleşmesi planlanmaktadır.

Çalışma vizesi ilk etapta 2 yıllık olacak. Sonrasında tarafların birbirleriyle iş ilişkisinin devamı halinde çalışma vizesi 1 yıl daha uzar.

Kalacak yerler, karşılıklı imzalanan sözleşmenin tarafı olan şirketler tarafından ayarlanacak. Ayarlanan konutlar için çalışanın maaşından cüzi bir kesinti gerçekleşecek.

Çalışılacak yerler, karşılıklı imzalanan sözleşmenin tarafı olan şirketler tarafından yapılacak sözleşmeler doğrultusunda belirlenecektir.

Ön Lisans ve Lisans programlarından mezun olan adaylar, istenilen iş kolu içerisindeki yeterliliklerine uygun bölümler seçmek zorundadırlar.

Hayır, askeriliğin yapılmış olması veya askerlik durumun tecilli olması gerekmektedir.

Evet, gidecek olan herkese Schengen vizesi verilecektir. Almanya da geçireceğiniz 2 yıldan sonra Schengen Vizesine başvurabilirsiniz.

Başvuru işlemleriniz bittikten sonraki ilk hafta online dil derslerine başlayabilirsiniz.

Temsilcilikler

Temsilciliklerimizin olduğu iller haritada kırmızı olarak işaretlenmiştir. Temsilcilik bilgilerini görmek için haritada istediğiniz ilin üzerine tıklayınız. Haritanın altında bilgileri görebilirsiniz.


Almanya'dan Kareler

  • Almanya'da İş Hayatı
  • Almanya'dan Kareler

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Başlık

Alt Başlık

Referanslar

İletişim

Yenişehir Mahallesi Lise Caddesi Çavuşoğlu-1 Sitesi No: 30 İç Kapı No: 1 Yenişehir / Diyarbakır

info@newlifeeurope.com

+90 553 800 01 21

Loading
Sonuç